ÖVRIGT / Speglar / Pigtittare 3328192
*
nr 332 8192
Pigtittare
1800-tal
Utrop:
100 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 oktober 2004
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/10 22:07:19
1
200 kr
14/10 19:27:03
2
150 kr
15/10 18:41:46
2
200 kr
15/10 18:42:25
2
300 kr
17/10 17:03:43
1
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12
*
Pigtittare
nr 332 8192
Pigtittare
1800-tal
| Utrop: | 100 kr |
|---|---|
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 oktober 2004 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/10 22:07:19 | 1 | 200 kr |
| 14/10 19:27:03 | 2 | 150 kr |
| 15/10 18:41:46 | 2 | 200 kr |
| 15/10 18:42:25 | 2 | 300 kr |
| 17/10 17:03:43 | 1 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel speglar
-
7027 Spegel
guldfärgad, konstmaterial, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
26 jan kl 19:12



